Wędkarski Moryń

Wędkarski Moryń

5 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak również czas roku nie jest barierą do robienia swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli dojść na lód i podejmowanie swojego pragnień.

Wędkarski Pyrzyce

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Że chcemy dać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim stylem i parametrami z tych, branych w momencie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka wymaga istnieć wysoce mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, sprzedawane w transakcji są przede każdym mniejsze od standardowych. Dotyczy toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej zdejmowania na trasę, jak dzieje się ostatnie latem. Musi istnieć natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb będących w zbiorniku. Istotnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest korzystanie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do własnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Pyrzyce

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, aby w okresie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, dawane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty jak również zanęty o wysokim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niewiarygodnie większa niż w momencie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może bronić się naszym kolejnym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Pyrzyce

0 0 votes
Article Rating