Skazani na Shawshank  cały film lektor

Skazani na Shawshank cały film lektor

26 lutego, 2019 0 przez Szymon Majewski

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które potrafi wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po obejrzeniu tego obrazu wybiera się widzieć go więcej za każdym razem, kiedy tylko zdarza się okazja. Są tacy, co zapewniają, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga oraz do tego poświęcić jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank youtube

Film Franka Darabonta przylega do ostatnich dzieł. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o właściwość i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, tylko gdy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film rozmawia o małym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest duży, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Systemie w nim pilnują sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze popularniejszych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady występujące w więzieniu, oraz co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnoskórym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank zamyka się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, oraz co wyraża swoje piętno na bohaterach a w oryginalny sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeszła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która prowadzi sposób w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim bycie jest jeszcze, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu życia za kratami. Godzi się spośród ostatnim etapem rzeczy, lecz nie udziela się zniszczyć. Na końcu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, które nie oddają tego co liczymy na ekranie, ale jakby są naszym przeżyciem oraz idą zdobyć w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Article Rating