Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być wielka, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być wielka, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która szczególnie jest polskim być czy nie być. Gdy nie oddać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można dostrzec na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie graj kogoś kim nie jesteś
Potrzebujesz przedstawić się od tej najprawdziwszej części to pewne. Temat w ostatnim, że znacznie często przez to zaczynasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie podejście oddziałuje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy za niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz ściśle skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, natomiast nie umknie wtedy jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Prawy i schludny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ciż więc gwarancji siebie oraz pozwoli opanować stres.

4. Szczegółowe wiedze.
W własnych uwagach skup się na krótkich radach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z realizowanymi przez niego zadaniami, mocami i jakimkolwiek pozostałym, co stanowi dla Ciebie interesujące, a że także zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oraz będą schodzić z przedmiotu nie mogą Obecni w kupieniu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację chyba znacząco szybko przestać nas słuchać, co znacznie nie miesza się na wynik żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolicy powoduje, że odbiór naszej sylwetki stanowi daleko negatywny. Nasz rozmówca będzie uważał poczucie, że chętny nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy rozumiani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz stanowić efektywny, że jeśli poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie idzie na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych myśli. Oraz co z błędami? Każdy je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich wnioski. Gdyby jesteś ciekaw, które z nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz nic na ostatni fakt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating