Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe

13 lipca, 2018 0 przez Szymon Majewski

Pożyczki społecznościowe – czym jest i na czym polega ten nowoczesny sposób pożyczania pieniędzy? Jeśli interesuje Cię, jak pożyczać pieniądze na korzystnych zasadach, sprawdź czym są pożyczki społecznościowe. Ten nowoczesny rodzaj pożyczania znajduje coraz szersze grono zwolenników i nie ma się co temu dziwić!

Na ulicach wielu polskich miast coraz więcej jest reklam firm pożyczkowych. Wyłaniają się one dosłownie zza każdego rogu – wynika to ze sposobu życia jaki prowadzimy i tego, że coraz chętniej pożyczamy niewielkie sumy, przeznaczając je na bieżącą konsumpcję. Pożyczki społecznościowe mimo iż istnieją na naszym rynku już od kilku lat dopiero teraz zdobywają coraz większą popularność właśnie z racji tego, jak zmienia się nasze podejście do pożyczania. Na pewno warto wiedzieć, czym są pożyczki społecznościowe i na jakich zasadach funkcjonują.

Pożyczki społecznościowe – czym są?

Na początek warto wiedzieć, czym są pożyczki społecznościowe. Jest to rodzaj pożyczania pieniędzy, odbywający się między osobami fizycznymi, bez pośrednictwa firm oferujących usługi finansowe. Jest to nowoczesna forma pożyczek zwanych social lending, która zdobywa na popularności i ma znacznie więcej zalet, niż tradycyjne pożyczanie. Jest to sposób pożyczania przeznaczony dla osób, które oczekują znacznie wyższego oprocentowania niż to, które oferują bankowe lokaty, jednak nie chcą wchodzić w ryzykowne inwestycje czy nawet w piramidy finansowe. Pożyczki społecznościowe to szansa pożyczania na zasadach określanych przez pożyczkobiorcę, bezpośrednio od inwestora. Nie ma pośredników, dlatego nie ma też wysokich prowizji oraz załatwiania szeregu formalności. Do skorzystania z platformy oferującej pożyczki społecznościowe wystarczy założenie konta i jego podstawowa weryfikacja, która jest bezpłatna.

Na jakich zasadach udzielane są pożyczki?

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym, jak właściwie skorzystać z pożyczki społecznościowej. Otóż pierwszym krokiem jest założenie konta na platformie TPW oraz jego weryfikacja jednorazowym przelewem. Każdy użytkownik ma możliwość zaoferowania kwoty jaką chce pożyczyć i warunków spłaty. Pożyczki zwykle dotyczą kilkuset złotych i można z nich korzystać na okres 30 dni z możliwością przedłużenia okresu spłaty do 60 lub 90 dni. Oferty wystawiane są na zasadach aukcji ważnych przez 7 dni – w tym czasie należy oczekiwać na odzew ze strony inwestorów, którzy zgodzą się na finansowanie pożyczki i przeleją określoną kwotę na nasze konto bankowe. Z racji coraz większej popularności pożyczek społecznościowych, istnieje małe prawdopodobieństwo, iż nie znajdzie się inwestor – w końcu inwestycje w pożyczki społecznościowe są opłacalne, inwestor otrzymuje odsetki od powierzonego kapitału, dzięki czemu zarabia na pożyczaniu znacznie lepiej niż na bankowej lokacie. Dodatkowo nie ma ryzyka, że straci swoje środki nawet wtedy, kiedy pożyczkobiorca nie spłaci zobowiązania – platforma czuwająca nad bezpieczeństwem transakcji zwróci kapitał, a następnie samodzielnie będzie zajmowała się windykacją długu od pożyczkobiorcy. Każdy pożyczkobiorca na spłatę ma maksymalnie 90 dni i jeśli chce pozostać wiarygodny, musi w tym okresie pokryć pożyczkę. Inaczej z całą pewnością nie będzie mógł już korzystać z platformy i straci swoją wiarygodność – w żadnym banku czy placówce pożyczkowej nie znajdzie już tak korzystnych warunków.

Jakie są zalety pożyczek społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe mają wiele zalet. Po pierwsze, są łatwo dostępne – można z nich korzystać bez wychodzenia z domu, wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Z pożyczki może skorzystać każda osoba fizyczna posiadająca ważny dowód osobisty, dlatego zostanie pożyczkobiorcą lub inwestorem okazuje się wyjątkowo proste. Dodatkowo nie ma uciążliwych formalności, których załatwienie kosztuje nas zbędny stres i nerwy. Ważną zaletą pożyczek społecznościowych jest terminowość ich spłat – na zwrot pożyczki mamy określony czas i terminów należy bezwzględnie przestrzegać – każda pozytywnie zakończona pożyczka to punkty, które zwiększają poziom wiarygodności użytkowników platformy, co przekłada się na większe zainteresowanie ich ofertami. Pożyczki społecznościowe mają to do siebie, że nie wymagają od użytkowników przekładania zaświadczeń o zarobkach czy o pozytywnej historii kredytowej – to nie ma znaczenia, szczególnie że pożyczki są odpowiednio zabezpieczane, dlatego inwestorzy nie ryzykują, że mogą stracić swój kapitał. Po to nad pożyczkami czuwa portal TPW, by zabezpieczać je i sprawiać, by wszystko odbywało się na jasno określonych, przestrzeganych przez obie strony zasadach. Warto dodać, że pożyczkobiorcy szukający naprawdę szybkiej gotówki mogą wyróżniać swoje oferty, dzięki czemu będą one bardziej zauważalne dla potencjalnych inwestorów. Mają możliwość między innymi podwyższyć odsetki dla inwestora czy zapłacić mu premię. Oczywiście dodatkowe koszty muszą pokryć z własnej kieszeni, jednak przy stosunkowo niskich kwotach pożyczek, wcale nie okazują się one bardzo wysokie. Dają natomiast szansę na wyjątkowo sprawne uzyskanie pożyczki, bez oczekiwania na zaakceptowanie oferty – pieniądze na koncie można mieć bardzo szybko, od razu gdy tylko inwestor zgodzi się pokryć kwotę pożyczki.

0 0 votes
Article Rating