Poczta kurier Goleniów  zamów online

Poczta kurier Goleniów zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Szymon Majewski

Z powodu rosnącego rytmu życia i dużej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Borne Sulinowo może być naprawdę proste i naprawdę może uprościć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Borne Sulinowo

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas a także swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Borne Sulinowo pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu przesyłek z pewnością zauważymy też korzyść z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli opłata za każdą z nich osobno. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od wysłania normalnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek i umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary przesyłki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Borne Sulinowo chce żeby wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przewracać a nawet być przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Borne Sulinowo odbierając pakunek musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Borne Sulinowo .

Zobacz również poczta Kurier