Opieka seniora Trzcińsko-Zdrój  zadzwoń 70 827 70 02

Opieka seniora Trzcińsko-Zdrój zadzwoń 70 827 70 02

17 lutego, 2019 0 przez Szymon Majewski

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stają się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może powodować szczególnie wiele problemów. Więc będą wymagać pomocy. Jeżeli nasz senior także cierpi spośród nią temat, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W ostatni sposób unikniemy potencjalnych kłopotów zdrowotnych, wychodzących ze czarnej higieny osobistej. Znalezienie korzystnego rozwiązania często zasiada na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Tychowo zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest ważną częścią higieny wszystkiej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna może istnieć znacznie pomocna. Przed kąpielą należy wykonać wszystkie niezbędne pracy w pewnym miejscu. Da to zaoszczędzić czas i przyspieszy działanie.

opieka seniora

opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna być za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora wielkim i bogatym kocem. Dzięki temuż nie będzie stanowił dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową uwaga, jeżeli nasz senior będzie zwalniał z łazienki.

To pewnie przygotowywać się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba że jest obecne konieczne.
Zdrowie jamy ustnej

Dbajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Kobiety z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi powinny być przyciągane do pewnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun potrafią im wesprzeć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest wyjątkowo polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wyjąć, dobrze doświadczyć i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli nosi protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą powodować do nowych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze patrzmy je bardzo.
Pieluchy dla dorosłych

 Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Większość starszych pań stanowi problemy z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego niezwykle pomocne potrafią być pieluchy dla dużych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Może będzie obecne ważna rozmowa zarówno dla rodziny, kiedy również dla starszego. A jest za ważna, żeby jej ujść. Przekażmy im rozumieć, że działamy toż z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i przypuszczał się jak dużo. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry lub dróg moczowych. Nie bądźmy szorstcy dodatkowo nie koncentrujmy się na tym, czego nie chyba nie zrobić. Skupmy się na tym, czego wymaga a co możemy dla niego stworzyć.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą ukochaną osobę, czy potrzebuje pomocy w kąpieli czy prysznicu. Możemy również zapytać, czy chce, aby wspomógł mu jakiś członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy chcą płeć osoby, która im działa. Te pytania ułatwią mu poczuć, że ma ogromniejszą kontrolę nad higieną osobistą.
Zabezpieczenie przede wszystkim

Zawsze dobrze sprawdzajmy, czy łazienka jest zupełnie bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy mieć wodoodporny łańcuch, żeby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został sporządzony przez firmę oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Article Rating