lombard, życie pod zastaw Drawsko Pomorskie  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Drawsko Pomorskie zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączone przez Szymon Majewski

Czy istnieje punkt, w którym jest szansa pozyskać świetne promocje? Pozyskać ekstraordynaryjne obiekty, które nie bywają spotykane w innym miejscu? W rzeczy samej, taka przestrzeń jest i jest nią każdy lombard, który tylko poznacie. Nie ma dwóch identycznych lombardów, w każdym z nich spotkasz odmienny asortyment, w każdym z nich masz szansę nabyć odmienny niepowtarzalny przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, na co trafisz. Warto poznawać komisy, zwłaszcza jeżeli jest się zbieraczem, hobbystą albo zwyczajnie osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Nowe Warpno zadzwoń 887 332 665

Stare rupiecie, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do lombardów jest naprawdę odmienne. Nie ma w sumie czemu się dziwić, gdyż nasze początkowe przygody z lombardami zapewne nie były zbyt przyjemne. Jeśli co poniektórzy to pamiętają, to pierwotne komisy, z ostatniej dekady XX wieku i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Małe pomieszczenia, nieciekawy kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy ruch, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komuś w takich chwilach chciałoby się siedzieć tam dłuższą chwilę i znaleźć coś? Na pewno komuś, kto jeszcze miałby zamiar coś spieniężyć w komisie albo naprawdę jest w wielkiej potrzebie i chce znaleźć ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Nowe Warpno zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeżeli ktoś myśli, że w komisie miał szansę kiedyś uzyskać jakąś dobrą kwotę za zbycie albo zakup, to myli się. Właściciel niezmiennie miał ochotę kupować w jak najniższej cenie, a zbywać po jak najwyższej cenie, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjowaniu.

Na szczęście tamte czasy już minęły, a nasze komisy przeszła moda z zachodu, która miewa nieco odmienne podejście do sprawy, zatem możemy bez obiekcji odwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Teraz większość lombardów jest dość spora. Dba się o to, aby klient miał się przyjemnie oraz aby miał okazję coś wybrać. Wszystkobywa znacząco uporządkowane, aby spokojnie można było obejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Nowe Warpno zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się teraz może odrobinę do podstawy, czyli tego, czy w komisach można znaleźć same wiekowe rzeczy, czy również jakieś nowe oraz interesujące i może nawet niezmiernie wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o jakość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Bez owijania w bawełnę, aby wycenić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które pozornie mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać różne rupiecie, typu zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie są zdatne do reparacji. Dlatego będąc w komisie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy interesującego odnaleźć?

W komisach można odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy znaleźć komis wyłącznie ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z biżuterią.

Jeśli szukamy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych tego typu przedmiotów, to w komisie mamy okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Drobiazgowo możemy poznać przedmiot, zlokalizować jego defekty, dzieje, no i oczywiście wypróbować. Może to być także okazja dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich urządzeniach nieco zyskać. Możemy przecież kupować obiekty używane i odsprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Nowe Warpno zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko sensownie się na czymś znamy i mamy duszę przedsiębiorcy. Wystarczy tylko rozglądać się w Internecie i szukać sąsiedzkich lombardów. Później regularnie można pójść do nich oraz wyszukiwać prawdziwe okazje.

Komisy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś wielką pasję i zbieramy różne interesujące obiekty, to w komisach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, wiekowe telefony, czasopisma i różne odmienne obiekty. Ot tak musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Wolny czas w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolny czas w galerii albo w sklepie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś dużego lombardu. Samo odkrywanie tych wszystkich obiektów może być już wielką zabawą.

Stare zegary, meble, wiekowe maszyny do pisania. To wszystko może wzbudzać wspomnienia. Czasem trafimy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w komisie, będzie potrafił przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas naprawdę bardzo szokujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi rzeczami.

Zwiedzaj więc czasami komis i po prostu spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale niezmiernie ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Nowe Warpno zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy