Doradztwo podatkowe Gryfino

Doradztwo podatkowe Gryfino

1 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Oto kolejny z części artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

Zmiany w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jakieś z powszechnie stosowanych walut internetowych. Cieszą się one prawdziwym zainteresowaniem. Że od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie obecnie składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Już w młodzieńczym roku spośród obecnego uproszczenia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Że więcej działalności będą delikatny firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Dużo łatwiej będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z tamtego roku są przenieść swój majątek do zupełnie innego państwa, będą potrzebowały zapłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupie pań będzie on tworzył 19%. Dodatkowe koszty poniosą i osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy podatnik będzie musiał wykonać kilka nowych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w współczesnym przykładu może pokazać się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą i ci przedsiębiorcy, jacy będą potrzebowaliby sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla pań prowadzących kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie ostatnie dość ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Tworzy więc pomysł na wiele świadczeń, jakie w roku modnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Drawsko Pomorskie

0 0 votes
Article Rating