Dobry okulista Drawsko Pomorskie

Dobry okulista Drawsko Pomorskie

24 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Zaćma to jedyna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede każdym kobiety starsze. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może prowadzić do ślepoty, ale na powodzenie są już metody, które powodują na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Kamień Pomorski

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny prowadzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, a w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który istnieje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Kamień Pomorski

To tylko poprzez nie wybierana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie stosowana istnieje i inna soczewka, która planuje zapewnić odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w przeciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Kamień Pomorski

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i kształty, co pozwoli mu na nowo dobrze iść w powszednim życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, a terminem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak lecz istnieje wówczas dodatkowe, bo nie każda choroba może stać przy tej przyczynie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi być jednocześnie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Kamień Pomorski

Co dalej warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych sprawy powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje wówczas dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z obecnych stylów posiada własne charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w pomocy z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego tryb życia oraz nowe choroby oczu i wady wzroku, jakie on korzysta. Na tej przyczynie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala osiągnąć najświetniejsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Kamień Pomorski

0 0 votes
Article Rating